V Ostravě triumfoval Janko Tipsarevič

Ostrava – Na 1. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ispat Open 2004 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nenasazený Janko Tipsarevič ze Srbska, když ve finále ve dvou setech […]

Ostrava – Na 1. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ispat Open 2004 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nenasazený Janko Tipsarevič ze Srbska, když ve finále ve dvou setech porazil rovněž nenasazeného Petera Luczaka z Austrálie 6:3 a 7:6(5).

Cesta srbského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes kvalifikanta a zárověň turnajovou osmičku Sébastiena de Chaunaca (FRA), ve druhém kole přes nenasazeného Jana Frodeho Andersena (NOR), ve čtvrtfinále přes dalšího nenasazeného Dietera Kindlmanna (GER) a v semifinále přes šťastného poraženého kvalifikanta Tomáše Cakla (CZE).

Ve čtyřhře triumfovala finsko-česká dvojice Tuomas Ketola (FIN) a Petr Pála (CZE) jako nasazené čtyřky. Finálovou polsko-českou dvojici tvořili Łukasz Kubot (POL) a Tomáš Zíb (CZE) jako nenasazeni.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 12 českých tenistů – Tomáš Zíb, Ivo Minář, Petr Kralert, Petr Mašek, Jan Minář, Michal Tabara, Jan Hernych, Miroslav Očadlík, Martin Štěpánek, Tomáš Cakl, Jiří Vaněk a Adam Vejmělka.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.