Hooligans

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem […]

Londýn – Americko-britské drama Hooligans (v originále Green Street) z roku 2005 německé režisérky Lexi Alexanderové působící v Hollywoodu v hlavních rolích s Elijahem Woodem jako Mattem Bucknerem a Charliem Hunnamem jako Petem Dunhamem je zasazené do drsného prostředí londýnských chuligánů.

West Ham United FC
Anglický fotbalový klub z východní čtvrti Londýna Stratfordu přezdívaný Kladiváři založený v roce 1895 jako Thames Ironworks FC. Pod současným názvem West Ham United FC klub hraje od roku 1900. Hraje na stadionu London Stadium. Klubové barvy jsou modrá a červená.

Matt po vyloučení z Harvardu odlétá k sestře Shannon do Londýna, kde prostřednictvím jejího švagra Peta, vůdce místní firmy GSE – Green Street Elite, proniká do světa fotbalových výtržníků West Hamu a jejich rivalů z druhé strany řeky Temže Millwallu. Mattovo dobrodružství mezi chuligány začíná ligovým zápasem Premier League proti Birminghamu spojeném s první nakládačkou a vrcholí bitkou s tragickými následky před vypjatě očekávaným pohárovým derby prestižního FA Cupu mezi West Hamem a Millwallem.

Millwall FC
Anglický fotbalový klub z jihovýchodní čtvrti Londýna Southwarku přezdívaný Lvi založený v roce 1885 jako Millwall Rovers FC. Rival West Hamu. Hraje na stadionu The Den. Klubové barvy jsou modrá a bílá.

Název: Hooligans
Žánr: drama
Rok: 2005
Produkce: Spojené státy a Velká Británie
Režie: Lexi Alexanderová
Scénář: Dougie Brimson
Hrají: Elijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlaniová, Marc Warren, Geoff Bell, Leo Gregory, Ross McCall, Henry Goodman, Rafe Spall, Jefferson Hall, Kieran Bew, Joel Beckett, James Fisher, Will Irvine, Terence Jay, Matthew Reynolds, Darren Enright, Simon Tait a Johnny Palmiero

Na Ostravu smog padá,
spousta smogu kolem mě.

Až k oblakům, až do mraků,
tam pak jak mý sny umíraj.

Štěstí to se skrývá,
nikdo ho neviděl.

Tak smog na Ostravu zase padá,
smogu spousta kolem mě.