V Ostravě triumfoval Ivo Minář

Ostrava – Na 3. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2006 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nejvýše nasazený Ivo Minář z Česka, když ve finále ve dvou […]

Ostrava – Na 3. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2006 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nejvýše nasazený Ivo Minář z Česka, když ve finále ve dvou setech doslova smetl z centrkurtu nenasazeného Marcela Granollerse ze Španělska 6:1 a 6:0.

Cesta českého tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes nenasazeného Michala Navrátila (CZE), ve druhém kole přes rovněž nenasazeného Michala Tabaru (CZE), ve čtvrtfinále přes turnajovou šestku Pavla Šnobla (CZE) a v semifinále přes turnajovou čtyřku Jana Mertla (CZE).

Ve čtyřhře triumfovala česká dvojice Jaroslav Pospíšil (CZE) a Pavel Šnobel (CZE) jako nasazené trojky. Finálovou německou dvojici tvořili Philipp Marx (GER) a Torsten Popp (GER) jako nenasazeni.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 12 českých tenistů – Ivo Minář, Michal Tabara, Jan Mertl, Jan Hájek, Ladislav Chramosta, Jan Mašík, Michal Navrátil, Pavel Šnobel, Bohdan Ulihrach, Jan Vacek, Tomáš Cakl a Jaroslav Pospíšil.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.