Chráněný účet

Ostrava – Chráněný účet je určen občanům České republiky, kterým exekutor obstavil běžný účet. Chráněný účet nelze obstavit. S penězi na chráněném účtu lze nakládat stejně jako s penězi na […]

Ostrava – Chráněný účet je určen občanům České republiky, kterým exekutor obstavil běžný účet. Chráněný účet nelze obstavit. S penězi na chráněném účtu lze nakládat stejně jako s penězi na běžném účtu. Lze provést bezhotovostní platbu, zaplatit kartou v obchodě i na internetu, vybrat hotovost z bankomatu. Na chráněný účet je však možno nechat si posílat pouze chráněný příjem. Výplatu, důchod, sociální dávky nebo výživné. Na chráněný účet není možno nechat si posílat peníze z jiných účtů, než z účtů schválených exekutorem, ani si vkládat peníze v hotovosti.

Ke zřízení chráněného účtu je zapotřebí Potvrzení k chráněnému účtu.

Potvrzení k chráněnému účtu vám vystaví zaměstnavatel nebo Česká správa sociálního zabezpečení. Potvrzení k chráněnému účtu doručte exekutorovi (osobně, poštou nebo datovou schránkou) a požádejte ho, aby vaší bance sdělil číslo účtu, ze kterého vám bude zasílán chráněný příjem.

Vyčkejte na potvrzení od exekutora a následně ve své bance požádejte o zřízení chráněného účtu.