Rekvalifikací k lepší práci a vyššímu platu

Ostrava – Není důvod stavět život na minimální mzdě v práci, která vás nebaví. Není ani důvod zoufat v případě, že se dočasně ocitnete bez zaměstnání, protože po lidech ve […]

Ostrava – Není důvod stavět život na minimální mzdě v práci, která vás nebaví. Není ani důvod zoufat v případě, že se dočasně ocitnete bez zaměstnání, protože po lidech ve vašem oboru není aktuálně poptávka. Osvojte si nové dovednosti prostřednictvím rekvalifikačních kurzů pro začátečníky v Ostravě s možností jejich proplacení úřadem práce a zajistěte si lepší postavení na trhu práce, získejte přístup k lepší práci a s ní spojený i vyšší plat.

Rekvalifikační kurzy přes úřad práce

Rekvalifikace je změna nebo rozšíření původní kvalifikace zaměstnance nezbytná pro jeho lepší uplatnění na trhu práce. Rekvalifikovat se je možno na vlastní náklady, na náklady firmy nebo na náklady státu a to v případě uchazečů o zaměstnání registrovaných na úřadu práce.

Zájemce o rekvalifikační kurz z řad uchazečů o zaměstnání má v případě zájmu možnost požádat úřad práce o tzv. zvolenou rekvalifikaci a vybraného rekvalifikačního kurzu se zúčastnit zdarma.

O zvolenou rekvalifikaci se žádá prostřednictvím formuláře Zájem o zvolenou rekvalifikaci na úřadu práce. Nejpozději však třicet dní před zahájením. A je o ní možno v průběhu evidence na úřadu práce žádat i opakovaně. Úřad práce totiž může v průběhu tří let proplatit uchazeči o zaměstnání rekvalifikační kurzy až za padesát tisíc korun.

Rekvalifikační kurzy v Ostravě

Rekvalifikační kurzy účetnictví a daňové evidence, personalistiky nebo on-line marketingu lze absolvovat v Ostravě – Mariánských Horách v budově Zepter vzdálené zhruba sto metrů od tramvajové zastávky Dům Energetiky. Po úspěšném ukončení rekvalifikačního kurzu získá absolvent osvědčení o rekvalifikaci vydané MŠMT a platné v celé ČR.

Uvažujete o zvýšení své kvalifikace?

Zkuste rekvalifikační kurzy v Ostravě přes úřad práce pro začátečníky vedené odborníky ve svých oborech s mnohaletou praxí. Uchazeči o zaměstnání v evidenci úřadu práce se pak díky tzv. zvolené rekvalifikaci mohou zúčastnit zvoleného rekvalifikačního kurzu zcela zdarma.