Průmyslová zóna Mošnov

Ostrava – Průmyslová zóna Mošnov vybudovaná v rozmezí let 1999 a 2000 jižně od Ostravy je dobře dostupná meziměstskou hromadnou dopravou z Ostravy. Rozprostírá se na ploše 200 hektarů a […]

Ostrava – Průmyslová zóna Mošnov vybudovaná v rozmezí let 1999 a 2000 jižně od Ostravy je dobře dostupná meziměstskou hromadnou dopravou z Ostravy. Rozprostírá se na ploše 200 hektarů a vytváří okolo 2200 pracovních míst.

Mzda
Hrubá mzda je v případě plného úvazku dána vyměřovacím základem a v případě brigády hodinovou sazbou. Odečtením daně, sociálního a zdravotního pojištění se získá čistá mzda. Ta se vyplácí jednou za měsíc na bankovní účet. Zálohy každý týden.

U Raiffeisenbank si otevřete běžný účet bez poplatků s výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma on-line během okamžiku.

Otevřít účet

Firmy

Ve firmách Cromodora Wheels (ITA), DHL (GER), Mahle (GER), Mobis (KOR) a Plakor (KOR) v průmyslové zóně Mošnov naleznou pracovní uplatnění obyvatelé Ostravy a okolí už přes 20 let.

  • Cromodora Wheels – Výrobce kol pro Audi, BMW, Prosche a Škodu z Itálie. V Mošnově od roku 2008.
  • DHL – Přepravce zásilek z Německa. V Mošnově od roku 2019.
  • Mahle – Výrobce chladičů a klimatizací pro automobilový průmysl z Německa. V Mošnově od roku 2007.
  • Mobis – Výrobce součástek pro automobilový průmysl z Jižní Koreje.
  • Plakor – Výrobce plastových komponentů pro automobilový průmysl z Jižní Koreje. Převládá výroba nárazníků, spojlerů a palubních desek pro Hyundai a Kia.

Doprava

Do průmyslové zóny Mošnov zajíždí autobusy meziměstské hromadné dopravy číslo 331 (Sad Boženy Němcové) a 333 (ÚAN).

Zastávky v průmyslové zóně jsou Autobazar, PZ Mobis, OAMP, PZ Cromodora a PZ Behr.

Vlaky Českých drah. Zastávka na okraji průmyslové zóny je Letiště Leoše Janáčka.