Parkovací karty

Ostrava – Parkovací karta A (abonentní) je určena pro podnikající fyzické nebo právnické osoba se sídlem nebo provozovnou ve vymezené oblasti. Parkovací karta R (rezidentní) je určena pro fyzické osoby […]

Ostrava – Parkovací karta A (abonentní) je určena pro podnikající fyzické nebo právnické osoba se sídlem nebo provozovnou ve vymezené oblasti. Parkovací karta R (rezidentní) je určena pro fyzické osoby s trvalým pobytem ve vymezené oblasti. K vyřízení parkovací karty je zapotřebí občanský průkaz a technický průkaz. Vyřízení je na počkání.

Pro parkovací oblasti Centrum, Fifejdy a Šalamoun v Moravské Ostravě vystavuje parkovací karty úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v budově radnice na náměstí Dr. Edvarda Beneše.

Oblast Fifejdy zahrnuje ulice Garážní, Hornopolní, Sládkova, U Stadionu, a Varenská. Oblast Šalamoun zahrnuje ulice Foerstrova, Gajdošova, Havířská, Na Jízdárně, Dr. Malého, Hornická, Hornických učňů, Chocholouškova, Náměstí Jiřího Myrona, Na Široké, Nedbalova, Na Zapadlém, Šalamounská, Petra Křičky, Sportovní, Uhelná, Zelená a Karolínská.

Pro parkovací oblasti Kamenec, Františkov a Nová osada ve Slezské Ostravě vystavuje parkovací karty úřad městského obvodu Slezská Ostrava v budově radnice v Těšínské ulici.

Oblast Kamenec zahrnuje ulice Bohumínská, Na Kamenci a Dědičná. Oblast Františkov zahrnuje ulice Na Františkově, Keltičkova, Zámostní, Vilová, Sazečská, Jeronýmova, Ferdinanda Koláre, Sapíkova, U Staré elektrárny a Náměstí Jurije Gagarina. Oblast Nová osada zahrnuje ulice Kepkova, Kasární, Nová osada, Bernerova, Michákovická, Heřmanická a Stromovka.

Elektromobily mohou parkovat bez parkovacích karet.

Zbytek Ostravy je bez omezení parkování.