Fotbalisté Ostravy otevřeli podzim prohrou s Olomoucí

Ostrava – V úvodním 1. podzimním kole základní části Fortuna ligy prohráli fotbalisté ostravského Baníku na domácí půdě Městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích s olomouckou Sigmou 0:3 a po […]

Ostrava – V úvodním 1. podzimním kole základní části Fortuna ligy prohráli fotbalisté ostravského Baníku na domácí půdě Městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích s olomouckou Sigmou 0:3 a po kompletně odehraném prvním kole jsou v tabulce s nula body na posledním šestnáctém místě. Příští kolo hrají venku v Praze s Bohemians.

Střelecky se za hostující Olomouc prosadili v prvním poločase Mojmír Chytil (38′) a ve druhém poločase Juraj Chvátal (51′) s Janem Sedlákem (79′).

Ostrava bílá a modrá. Olomouc žlutá.

Utkání řízené Zbyňkem Proskem za asistence Jana Patáka a Radka Kotíka sledovalo 6698 diváků.

FC Baník Ostrava vs. SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

So 30. července 2022, 16:00 – Městský stadion v Ostravě – Vítkovicích

FC Baník Ostrava: Jan Laštůvka (K) – Gigli Ndefe, Michal Frydrych, Jakub Pokorný, Jiří Fleišman – Filip Kaloč (83. Daniel Smékal), Daniel Tetour (64. Ladislav Takács) – Jiří Klíma, Nemanja Kuzmanovič (64. Lukáš Budínský), Eldar Šehič (83. David Buchta) – Muhamed Tijani (54. Petr Jaroň). Lavička: Jiří Letáček, Muhammed Sanneh, Martin Chlumecký, Jiří Boula. Trenér: Pavel Vrba.

SK Sigma Olomouc: Matúš Macík – Juraj Chvátal, Lukáš Vraštil, Václav Jemelka, Ondřej Zmrzlý – Denis Ventúra (70. Jan Sedlák), Radim Breite (K) (85. Florent Poulolo) – Jan Navrátil (85. Jakub Matoušek), Antonín Růsek (79. Jáchym Šíp), Filip Zorvan – Mojmír Chytil (69. Pavel Zifčák). Lavička: Tomáš Digaňa, Vít Beneš. Trenér: Václav Jílek.