Ostra Group Open 2022

Ostrava – 19. ročník mezinárodního tenisového turnaje mužů z kalendáře ATP Challenger Tour hraný od neděle 24. dubna (Q) do neděle 1. května 2022 (F) na otevřených antukových dvorcích SC […]

Ostrava – 19. ročník mezinárodního tenisového turnaje mužů z kalendáře ATP Challenger Tour hraný od neděle 24. dubna (Q) do neděle 1. května 2022 (F) na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech na levém břehu řeky Ostravice v centru Ostravy.

V hlavním pavouku dvouher je 32 tenistů a v hlavním pavouku čtyřher je 16 dvojic. Kvalifikace dvouher je otevřena dalším až 24 tenistům. Kvalifikace čtyřher se nehraje.

Obhájce Benjamin Bonzi z Francie nestartuje.

Nasazenou jedničkou je Corentin Moutet z Francie.

Prize money je 45730 euro.

Vítěz dvouhry získá 6190 euro a 80 bodů do světového žebříčku dvouhry, finalista 3650 euro a 50 bodů, semifinalista 2160 euro a 30 bodů, čtvrtfinalista 1260 euro a 16 bodů, za účast ve 2. kole 730 euro a 7 bodů, za účast v 1. kole 450 euro a 0 bodů. Za postup z kvalifikace 0 euro a 4 body, za účast ve 2. kole kvalifikace 225 euro a 2 body, za účast v 1. kole kvalifikace 115 euro a 0 bodů.

Vítězové čtyřhry získají po 2670 eurech a po 80 bodech do světového žebříčku čtyřhry, finalisté po 1550 eurech a po 50 bodech, semifinalisté po 930 eurech a po 30 bodech, čtvrtfinalisté po 550 eurech a po 16 bodech, za účast v 1. kole po 310 eurech a po 0 bodech.

Celodenní vstupné je 50 Kč.

Obsah


Dvouhra

1. kolo
Francie Corentin Moutet (1)
(Út 26. 4., –:– – …)
Česká republika Dalibor Svrčina (Alt) 1:6, 6:4, 6:7(3)
Rakousko Lucas Miedler (LL)
(Út 26. 4., –:– – …)
Česká republika Jakub Menšík (WC) 6:1, 6:1
Slovensko Jozef Kovalík
(Po 25. 4., –:– – …)
Česká republika Jonáš Forejtek (WC) 5:7, 4:6
Rakousko Sebastian Ofner
(Út 26. 4., –:– – …)
Kazachstán Dmitrij Popko (8) 6:7(5), 6:3, 4:6
Austrálie Aleksandar Vukic (4)
(Út 26. 4., –:– – …)
Německo Mats Rosenkranz (Q) 6:4, 4:6, 2:6
Itálie Lorenzo Giustino
(Út 26. 4., –:– – …)
Francie Gregoire Barrere 6:4, 5:7, 6:4
Chorvatsko Borna Gojo
(Po 25. 4., –:– – …)
Velká Británie Ryan Peniston 6:7(5), 3:6
Slovensko Miloš Karol (WC)
(Po 25. 4., –:– – …)
Rakousko Jurij Rodionov (7) 2:6, 2:6
Česká republika Zdeněk Kolář (5)
(Út 26. 4., –:– – …)
Česká republika Lukáš Rosol (Q) 6:3, 7:5
Spojené státy Emilio Nava (Q)
(Út 26. 4., –:– – …)
Slovensko Filip Horanský 2:6, 4:6
Francie Evan Furness (Q)
(Út 26. 4., –:– – …)
Slovensko Lukáš Lacko 6:1, 6:1
Česká republika Pavel Nejedlý (Q)
(Út 26. 4., –:– – …)
Tchaj-wan Chun-hsin Tseng (3) 2:6, 4:6
Rakousko Dennis Novak (6)
(Út 26. 4., –:– – …)
Slovensko Lukáš Klein (LL) 7:6(4), 7:6(7)
Francie Constant Lestienne
(Út 26. 4., –:– – …)
Polsko Kacper Žuk 6:0, 6:1
Maďarsko Attila Balázs (Alt)
(Po 25. 4., –:– – …)
Ukrajina Vitalij Sačko (Alt) 6:7(4), 4:6
Polsko Daniel Michalski (Q)
(Út 26. 4., –:– – …)
Německo Mats Moraing (2) 6:3, 7:5
2. kolo
Česká republika Dalibor Svrčina (Alt)
(Čt 28. 4., –:– – …)
Rakousko Lucas Miedler (LL) 3:6, 6:3, 6:4
Česká republika Jonáš Forejtek (WC)
(Čt 28. 4., –:– – …)
Kazachstán Dmitrij Popko (8) 6:2, 6:3
Německo Mats Rosenkranz (Q)
(St 27. 4., –:– – …)
Itálie Lorenzo Giustino 6:1, 5:7, 6:4
Velká Británie Ryan Peniston
(St 27. 4., –:– – …)
Rakousko Jurij Rodionov (7) 6:4, 3:6, 6:4
Česká republika Zdeněk Kolář (5)
(Čt 28. 4., –:– – …)
Slovensko Filip Horanský 5:0 skreč
Francie Evan Furness (Q)
(Čt 28. 4., –:– – …)
Tchaj-wan Chun-hsin Tseng (3) 6:1, 6:1
Rakousko Dennis Novak (6)
(St 27. 4., –:– – …)
Francie Constant Lestienne 2:6, 0:2 skreč
Ukrajina Vitalij Sačko (Alt)
(St 27. 4., –:– – …)
Polsko Daniel Michalski (Q) 6:4, 4:6, 6:2
Čtvrtfinále
Česká republika Dalibor Svrčina (Alt)
(Pá 29. 4., –:– – …)
Česká republika Jonáš Forejtek (WC) 6:3, 5:7, 6:4
Německo Mats Rosenkranz (Q)
(Pá 29. 4., –:– – …)
Velká Británie Ryan Peniston 4:6, 5:7
Česká republika Zdeněk Kolář (5)
(Pá 29. 4., –:– – …)
Francie Evan Furness (Q) 3:6, 6:2, 6:7(6)
Francie Constant Lestienne
(Pá 29. 4., –:– – …)
Ukrajina Vitalij Sačko (Alt) 7:5, 6:7(3), 7:5
Semifinále
Česká republika Dalibor Svrčina (Alt)
(So 30. 4., –:– – …)
Velká Británie Ryan Peniston 6:4, 4:6, 2:6
Francie Evan Furness (Q)
(So 30. 4., –:– – …)
Francie Constant Lestienne 7:6(3), 6:2
Finále
Velká Británie Ryan Peniston
(Ne 1. 5., 11:00 – Centrkurt)
Francie Evan Furness (Q) 6:4, 6:7(6), 1:6

Čtyřhra

1. kolo
Rakousko Alexander Erler (1)
Rakousko Lucas Miedler (1)
(St 27. 4., –:– – …)
Česká republika Marek Gengel
Česká republika Lukáš Rosol
6:4, 6:4


(-)
Česká republika Jan Jermář (WC)
Slovensko Miloš Karol (WC)
bye
Spojené státy Nicholas Monroe (3)
Brazílie Fernando Romboli (3)
(St 27. 4., –:– – …)
Francie Evan Furness
Velká Británie Ryan Peniston
2:6, 4:6
Polsko Piotr Matuszewski
Ukrajina Vitalij Sačko
(St 27. 4., –:– – …)
Rusko Bogdan Bobrov (Alt)
Kazachstán Dmitrij Popko (Alt)
3:6, 6:3, 10:7
Uzbekistán Sanjar Fajziev
Kazachstán Grigorij Lomakin
(St 27. 4., –:– – …)
Česká republika Adam Pavlásek
Slovensko Igor Zelenay
2:6, 2:6
Česká republika Jonáš Forejtek (WC)
Česká republika David Poljak (WC)
(St 27. 4., –:– – …)
Nizozemsko Sander Arends (4)
Nizozemsko David Pel (4)
5:7, 2:6
Česká republika Zdeněk Kolář
Nový Zéland Artem Sitak
(St 27. 4., –:– – …)
Polsko Karol Drzewiecki
Polsko Szymon Walków
2:6, 4:6
Česká republika Ondřej Horák (Alt)
Česká republika Pavel Nejedlý (Alt)
(St 27. 4., –:– – …)
Spojené státy Hunter Reese (2)
Nizozemsko Sem Verbeek (2)
2:6, 6:2, 4:10
Čtvrtfinále
Rakousko Alexander Erler (1)
Rakousko Lucas Miedler (1)
(Čt 28. 4., –:– – …)
Česká republika Jan Jermář (WC)
Slovensko Miloš Karol (WC)
6:0, 6:4
Francie Evan Furness
Velká Británie Ryan Peniston
(Čt 28. 4., –:– – …)
Polsko Piotr Matuszewski
Ukrajina Vitalij Sačko
4:6, 1:6
Česká republika Adam Pavlásek
Slovensko Igor Zelenay
(Čt 28. 4., –:– – …)
Nizozemsko Sander Arends (4)
Nizozemsko David Pel (4)
6:4, 7:6(4)
Polsko Karol Drzewiecki
Polsko Szymon Walków
(Čt 28. 4., –:– – …)
Spojené státy Hunter Reese (2)
Nizozemsko Sem Verbeek (2)
4:6, 4:6
Semifinále
Rakousko Alexander Erler (1)
Rakousko Lucas Miedler (1)
(Pá 29. 4., –:– – …)
Polsko Piotr Matuszewski
Ukrajina Vitalij Sačko
wo.
Česká republika Adam Pavlásek
Slovensko Igor Zelenay
(Pá 29. 4., –:– – …)
Spojené státy Hunter Reese (2)
Nizozemsko Sem Verbeek (2)
2:6, 6:7(2)
Finále
Rakousko Alexander Erler (1)
Rakousko Lucas Miedler (1)
(So 30. 4., –:– – Centrkurt)
Spojené státy Hunter Reese (2)
Nizozemsko Sem Verbeek (2)
7:6(5), 7:5

Kvalifikace

1. kolo
Česká republika Lukáš Rosol (1)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Uzbekistán Sanjar Fajziev (Alt) 1:6, 6:1, 6:4
Česká republika Ondřej Horák (WC)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Rakousko Alexander Erler (8) 7:6(5), 2:6, 3:6
Polsko Daniel Michalski (2)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Kazachstán Grigorij Lomakin (Alt) 6:3, 6:1
Česká republika Andrew Paulson
(Ne 24. 4., –:– – …)
Rusko Bogdan Bobrov (12) 6:4, 4:6, 5:7
Francie Evan Furness (3)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Česká republika Martin Krumich (Alt) 6:3, 6:3
Nizozemsko Sem Verbeek (Alt)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Ukrajina Georgij Kravčenko (11) 6:2, 6:4
Slovensko Lukáš Klein (4)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Česká republika Jan Nedvídek (WC) 6:0, 6:0
Česká republika Šimon Mališ (WC)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Německo Mats Rosenkranz (7, Alt) 1:6, 1:6
Rakousko Lucas Miedler (5)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Česká republika Jan Jermář (WC) 6:1, 6:3
Česká republika Pavel Nejedlý
(Ne 24. 4., –:– – …)
Česká republika David Poljak (10) 1:6, 6:3, 6:4
Spojené státy Emilio Nava (6)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Rumunsko Cezar Cretu 6:2, 6:2
Česká republika Václav Šafránek (PR)
(Ne 24. 4., –:– – …)
Česká republika Marek Gengel (9) 7:5, 2:6, 3:6
2. kolo
Česká republika Lukáš Rosol (1)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Rakousko Alexander Erler (8) 6:2, 6:0
Polsko Daniel Michalski (2)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Rusko Bogdan Bobrov (12) 6:3, 6:3
Francie Evan Furness (3)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Nizozemsko Sem Verbeek (Alt) 6:1, 6:2
Slovensko Lukáš Klein (4)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Německo Mats Rosenkranz (7, Alt) 6:7(5), 6:3, 6:7(4)
Rakousko Lucas Miedler (5)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Česká republika Pavel Nejedlý 3:6, 3:6
Spojené státy Emilio Nava (6)
(Ne 25. 4., –:– – …)
Česká republika Marek Gengel (9) 6:3, 3:6, 7:5