Zlato dlouhodobě odolává inflaci

Praha – Největším aktivním producentem zlata na světě je s podílem 11 % na trhu Jihoafrická republika. V Jihoafrické republice se rovněž nacházejí největší světová ložiska zlata. Následují Spojené státy […]

Praha – Největším aktivním producentem zlata na světě je s podílem 11 % na trhu Jihoafrická republika. V Jihoafrické republice se rovněž nacházejí největší světová ložiska zlata. Následují Spojené státy s podílem 10,5 %, Austrálie s podílem 10,1 % a Čína s podílem 9,7 % světové produkce. Svá ložiska zlata má i Česká republika. Zlaté žíly se nachází třeba v Jeseníkách, Kašperských Horách nebo na Veselém kopci.

Švýcarské zlato

Pražský dovozce a prodejce sídlící v Obecním domě na náměstí Republiky se však specializuje hlavně na investiční zlato ze Švýcarska. Na svých internetových stránkách www.zlate-mince.cz udržuje ceny za investiční zlato ve formě zlatých mincí a zlatých slitků v té nejvyšší ryzosti vždy aktuální. Zlato zde můžete koupit i prodat.

Do České republiky dováží pražský obchodník s mnohaletou tradicí převážně zlaté slitky ze švýcarských rafinérií Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ve své nabídce však má také zlaté mince z Rakouska, Kanady a Austrálie, či domácí českou produkci v podobě zlatých dukátů.

Peníze, nemovitosti, zlato a inflace

Peníze podléhají inflaci a časem značně ztrácí na své původní hodnotě. Z výplaty si toho dnes koupíme podstatně méně než třeba jen před deseti lety. Lidé se proto čím dále tím častěji od držení hotovosti odvracejí a přiklánějí se spíše k investicím a za své peníze nakupují například nemovisti, které následně pronajímají. Avšak k tomu jsou zapotřebí miliony na kontě a ty má na účtu jen málokdo. K uloží peněz do zlata stačí tisíce. Na své si tak přijdou kromě velkých i malí investoři.

Investiční zlato svou hodnotu nejen drží, ale je rovněž osvobozeno od daně z přidané hodnoty. To ho dělá finančně dostupnější a pro investory zajímavější. Dostupné jsou několikagramové zlaté plátky, zlaté slitky o hmotnosti troyské unce a sběrately vysoce ceněné zlaté mince.

Ve zlatě jsou velké peníze. Ve zlatě je jistota zajištění se do budoucnosti.