V Ostravě triumfoval Zdeněk Kolář

Ostrava – Na 20. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ostra Group Open 2023 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Zdeněk Kolář z Česka, když ve finále ve dvou […]

Ostrava – Na 20. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ostra Group Open 2023 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Zdeněk Kolář z Česka, když ve finále ve dvou setech porazil rovněž nenasazeného Mateho Valkusze z Maďarska 6:3 a 6:2.

Cesta českého tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes nenasazeného Miljana Zekiče (SRB), ve druhém kole přes turnajovou trojku Víta Kopřivu (CZE), ve čtvrtfinále přes nenasazeného Gauthiera Onclina (BEL) a v semifinále přes dodatečně zařazeného Šintara Močizukiho (JPN).

Ve čtyřhře triumfovala americko-mexická dvojice Robert Galloway (USA) a Miguel Reyes (MEX) jako nasazené jedničky. Finálovou argentinskou dvojici tvořili Guido Andreozzi (ARG) a Guillermo Duran (ARG) jako turnajové dvojky.

Loňský vítěz Evan Furness z Francie vzdal v 1. kole v průběhu 2. setu na divokou kartu startujícímu krajanovi a hvězdě turnaje Gaelu Monfilsovi.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 7 českých tenistů – Vít Kopřiva, Patrik Rikl, Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Jakub Menšík, Zdeněk Kolář a Dalibor Svrčina.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.