V Ostravě triumfoval Stefano Travaglia

Ostrava – Na 14. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2017 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Stefano Travaglia z Itálie, když ve finále ve třech setech […]

Ostrava – Na 14. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2017 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Stefano Travaglia z Itálie, když ve finále ve třech setech porazil krajana Marca Cecchinata nasazeného jako číslo osm 6:2, 3:6 a 6:4.

Cesta italského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes nenasazeného Lorenza Giustina (ITA), ve druhém kole přes turnajovou pětku Rubéna Ramíreze Hidalga (ESP), ve čtvrtfinále přes turnajovou čtyřku Roberta Carballése Baenu (ESP) a v semifinále přes turnajovou dvojku Adama Pavláska (CZE).

Ve čtyřhře triumfovala indicko-chorvatská dvojice Džívan Nedunčežijan (IND) a Franko Škugor (CRO) jako turnajové jedničky. Finálovou dvojici tvořili Rameez Junaid (AUS) a Lukáš Rosol (CZE) jako nenasazeni.

Obhájce Constant Lestienne z Francie skrečoval v 1. kole Italovi Simonu Bolellimu.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 6 českých tenistů – Lukáš Rosol, David Poljak, Dominik Kellovský, Jan Šátral, Zdeněk Kolář a Adam Pavlásek.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.