V Ostravě triumfoval Lukáš Dlouhý

Ostrava – Na 2. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2005 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nenasazený Lukáš Dlouhý z Česka, když ve finále ve dvou setech […]

Ostrava – Na 2. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2005 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Series triumfoval nenasazený Lukáš Dlouhý z Česka, když ve finále ve dvou setech porazil rovněž nenasazeného Nicolase Devildera z Francie 6:4 a 7:6(4).

Cesta českého tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes nenasazeného Simona Greula (GER), ve druhém kole přes obhájce a turnajovou jedničku Janka Tipsareviče (SRB), ve čtvrtfinále přes turnajovou sedmičku Rubéna Ramíreze Hidalga (ESP) a v semifinále přes dalšího nenasazeného Fernanda Vicenta (ESP).

Ve čtyřhře triumfovala česká dvojice Pavel Šnobel (CZE) a Martin Štěpánek (CZE) jako nenasazeni. Finálovou česko-polskou dvojici tvořili Tomáš Cibulec (CZE) a Mariusz Fyrstenberg (POL) jako nasazené jedničky.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 10 českých tenistů – Lukáš Dlouhý, Robin Vik, Ivo Minář, Pavel Šnobel, Adam Vejmělka, Tomáš Cakl, Petr Mašek, Bohdan Ulihrach, Jan Vacek a Michal Tabara.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.