V Ostravě triumfoval Constant Lestienne

Ostrava – Na 13. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2016 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Constant Lestienne z Francie, když ve finále ve třech setech […]

Ostrava – Na 13. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2016 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Constant Lestienne z Francie, když ve finále ve třech setech porazil na divokou kartu startujícího Zdeňka Koláře z Česka 6:7(5), 6:1 a 6:2.

Cesta francouzského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes kvalifikanta Andreje Martina (SVK), ve druhém kole přes turnajovou osmičku krajana Davida Gueze (FRA), ve čtvrtfinále přes turnajovou trojku Jürgena Zoppa (EST) a v semifinále přes kvalifikanta Stefana Napolitana (ITA).

Ve čtyřhře triumfovala nizozemsko-rakouská dvojice Sander Arends (NED) a Tristan-Samuel Weissborn (AUT) jako turnajové dvojky. Finálovou dvojici tvořili Lukáš Dlouhý (CZE) a Hans Podlipnik-Castillo (CHI) jako turnajové čtyřky.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 6 českých tenistů – Adam Pavlásek, Zdeněk Kolář, David Poljak, Jan Šátral, Marek Michalička a Jaroslav Pospíšil.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.