V Ostravě triumfoval Arthur de Greef

Ostrava – Na 15. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2018 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Arthur de Greef z Belgie, když ve finále ve třech […]

Ostrava – Na 15. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2018 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Arthur de Greef z Belgie, když ve finále ve třech setech porazil rovněž nenasazeného Nina Serdarusice z Chorvatska 4:6, 6:4 a 6:2.

Cesta belgického tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes turnajovou dvojku Serhije Stachovského (UKR), ve druhém kole přes kvalifikanta Pedra Martineze (ESP), ve čtvrtfinále přes nenasazeného Zdeňka Koláře (CZE) a v semifinále přes dalšího nenasazeného Mattea Donatiho (ITA).

Ve čtyřhře triumfovala maďarsko-portugalská dvojice Attila Balázs (HUN) a Goncalo Oliveira (POR) jako turnajové čtyřky. Finálovou česko-ukrajinskou dvojici tvořili Lukáš Rosol (CZE) a Serhij Stachovskyj (UKR) jako nenasazeni.

Loňský vítěz Stefano Travaglia z Itálie letos nestartoval.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 7 českých tenistů – Lukáš Rosol, Matěj Vocel, Patrik Rikl, Adam Pavlásek, Marek Gengel, Dominik Kellovský a Zdeněk Kolář.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.