Ostrava – 15. ročník mezinárodního tenisového turnaje mužů z kalendáře ATP Challenger Tour hraný od soboty 28. dubna (Q) do neděle 6. května 2018 (F) na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.
V hlavním pavouku dvouher je 32 tenistů a v hlavním pavouku čtyřher je 16 dvojic. Kvalifikace dvouher je otevřena dalším až 32 tenistům. Kvalifikace čtyřher se nehraje.
Obhájce Stefano Travaglia z Itálie nestartuje.
Nasazenou jedničkou je Ruben Bemelmans z Belgie.
Prize money je 64000 euro + hospitality.
Vítěz dvouhry získá 9200 euro a 90 bodů do světového žebříčku dvouhry, finalista 5400 euro a 55 bodů, semifinalista 3250 euro a 33 bodů, čtvrtfinalista 1850 euro a 17 bodů, za účast ve 2. kole 1100 euro a 8 bodů, za účast v 1. kole 660 euro a 0 bodů. Za postup z kvalifikace 0 euro a 5 bodů, za účast ve 2. kole kvalifikace 0 euro a 0 bodů, za účast v 1. kole kvalifikace 0 euro a 0 bodů.
Vítězové čtyřhry si rozdělí 3950 euro a získají po 90 bodech do světového žebříčku čtyřhry, finalisté 2350 euro a po 55 bodech, semifinalisté 1380 euro a po 33 bodech, čtvrtfinalisté 850 euro a po 17 bodech, za účast v 1. kole 460 euro a po 0 bodech.
Celodenní vstupné je 40 Kč a celotýdenní 150 Kč.
Obsah
Dvouhra
1. kolo | ||
---|---|---|
Ruben Bemelmans (1) (Út 1. 5.) |
Vincent Millot | 1:6, 1:6 |
Nino Serdarusic (Út 1. 5.) |
Lukáš Rosol | 6:4, 7:5 |
Antoine Hoang (Út 1. 5.) |
Matěj Vocel (WC) | 6:2, 6:7(4), 6:2 |
Tomislav Brkič (Po 30. 4.) |
Sumit Nagal (8) | 6:4, 3:6, 6:1 |
Gleb Sakharov (4) (Út 1. 5.) |
Gianluigi Quinzi | 2:6, 1:6 |
Lorenzo Giustino (Po 30. 4.) |
Patrik Rikl (WC) | 6:3, 7:6(3) |
Geoffrey Blancaneaux (Po 30. 4.) |
Kimmer Coppejans | 6:7(3), 5:7 |
Gregoire Barrere (Út 1. 5.) |
Benjamin Bonzi (5) | 6:2, 1:6, 7:6(2) |
Goncalo Oliveira (6) (Út 1. 5.) |
Uladzimir Ignatik | 6:4, 3:6, 6:7(4) |
Evan Furness (Q) (Út 1. 5.) |
Matteo Donati | 2:6, 3:6 |
Tallon Griekspoor (Út 1. 5.) |
Mathias Bourgue (Q) | 2:6, 1:6 |
Andrea Collarini (Út 1. 5.) |
Attila Balázs (3) | 6:4, 6:4 |
Adam Pavlásek (7) (Út 1. 5.) |
Marek Gengel (WC) | 6:2, 6:3 |
Dominik Kellovský (WC) (Út 1. 5.) |
Zdeněk Kolář | 2:6, 7:6(1), 5:7 |
Pedro Martinez (Q) (Út 1. 5.) |
Elliot Benchetrit (Q) | 3:6, 7:5, 6:3 |
Arthur de Greef (Út 1. 5.) |
Serhij Stachovskyj (2) | 6:4, 3:6, 6:3 |
2. kolo | ||
---|---|---|
Vincent Millot (St 2. 5.) |
Nino Serdarusic | 5:7, 0:3 skreč |
Antoine Hoang (St 2. 5.) |
Tomislav Brkič | 5:7, 6:4, 3:6 |
Gianluigi Quinzi (St 2. 5.) |
Lorenzo Giustino | 6:3, 6:2 |
Kimmer Coppejans (St 2. 5.) |
Gregoire Barrere | 4:6, 3:6 |
Uladzimir Ignatik (Čt 3. 5.) |
Matteo Donati | 5:7, 3:6 |
Mathias Bourgue (Q) (Čt 3. 5.) |
Andrea Collarini | 2:6, 6:1, 4:6 |
Adam Pavlásek (7) (Čt 3. 5.) |
Zdeněk Kolář | 7:6(5), 0:6, 5:7 |
Pedro Martinez (Q) (Čt 3. 5.) |
Arthur de Greef | 6:7(2), 2:6 |
Čtvrtfinále | ||
---|---|---|
Nino Serdarusic (Pá 4. 5.) |
Tomislav Brkič | 6:3, 6:2 |
Gianluigi Quinzi (Pá 4. 5.) |
Gregoire Barrere | 2:6, 6:7(5) |
Matteo Donati (Pá 4. 5.) |
Andrea Collarini | 5:7, 6:3, 7:5 |
Zdeněk Kolář (Pá 4. 5.) |
Arthur de Greef | 6:7(4), 6:7(2) |
Semifinále | ||
---|---|---|
Nino Serdarusic (So 5. 5.) |
Gregoire Barrere | 3:6, 7:5, 6:1 |
Matteo Donati (So 5. 5.) |
Arthur de Greef | 6:7(3), 4:6 |
Finále | ||
---|---|---|
Nino Serdarusic (Ne 6. 5., 14:00 – Centrkurt) |
Arthur de Greef | 6:4, 4:6, 2:6 |
Čtyřhra
1. kolo | ||
---|---|---|
Tomasz Bednarek (1) Andreas Mies (1) (Út 1. 5.) |
Tomislav Brkič Nino Serdarusic |
6:7(5), 6:1, 12:10 |
Pedro Martinez Sumit Nagal (St 2. 5.) |
Zdeněk Kolář Adam Pavlásek |
6:3, 6:7(6), 10:3 |
Alessandro Motti (3) Grzegorz Panfil (3) (Po 30. 4.) |
Marek Gengel (WC) Matěj Vocel (WC) |
6:3, 6:3 |
Antoine Hoang Gleb Sakharov (Po 30. 4.) |
Lukáš Rosol Serhij Stachovskyj |
6:4, 6:7(3), 11:13 |
Germain Gigounon (WC) Dominik Kellovský (WC) (Po 30. 4.) |
Petr Michnev (WC) David Poljak (WC) |
5:7, 1:6 |
Julian Ocleppo Andrea Vavassori (St 2. 5.) |
Attila Balázs (4) Goncalo Oliveira (4) |
6:3, 3:6, 6:10 |
Benjamin Bonzi (Alt) Mark Vervoort (Alt) (St 2. 5.) |
Ivan Gakhov Lorenzo Giustino |
6:4, 6:3 |
Ruben Bemelmans Tallon Griekspoor (Út 1. 5.) |
Rameez Junaid (2) David Pel (2) |
3:6, 1:6 |
Čtvrtfinále | ||
---|---|---|
Tomasz Bednarek (1) Andreas Mies (1) (Čt 3. 5.) |
Pedro Martinez Sumit Nagal |
6:2, 6:4 |
Alessandro Motti (3) Grzegorz Panfil (3) (Čt 3. 5.) |
Lukáš Rosol Serhij Stachovskyj |
6:7(5), 2:6 |
Petr Michnev (WC) David Poljak (WC) (Čt 3. 5.) |
Attila Balázs (4) Goncalo Oliveira (4) |
5:7, 4:6 |
Benjamin Bonzi (Alt) Mark Vervoort (Alt) (Čt 3. 5.) |
Rameez Junaid (2) David Pel (2) |
7:5, 6:3 |
Semifinále | ||
---|---|---|
Tomasz Bednarek (1) Andreas Mies (1) (Pá 4. 5.) |
Lukáš Rosol Serhij Stachovskyj |
5:7, 3:6 |
Attila Balázs (4) Goncalo Oliveira (4) (Pá 4. 5.) |
Benjamin Bonzi (Alt) Mark Vervoort (Alt) |
5:7, 6:2, 10:8 |
Finále | ||
---|---|---|
Lukáš Rosol Serhij Stachovskyj (So 5. 5.) |
Attila Balázs (4) Goncalo Oliveira (4) |
0:6, 5:7 |
Kvalifikace
1. kolo | ||
---|---|---|
Pedro Martinez (1) (So 28. 4.) |
Jeremy Jahn | 6:0, 4:1 skreč |
Bruno Santanna (So 28. 4.) |
Mate Valkusz (WC) | 6:2, 3:6, 6:4 |
Grzegorz Panfil (WC) (So 28. 4.) |
Jurij Rodionov | 6:4, 3:6, 0:6 |
Julian Lenz (So 28. 4.) |
Juan Ignacio Galarza (6) | 6:3, 5:7, 3:6 |
Mathias Bourgue (2) (So 28. 4.) |
Javier Barranco Cosano | 6:3, 6:2 |
Marko Tepavac (So 28. 4.) |
Pascal Brunner | 6:4, 7:5 |
Germain Gigounon (So 28. 4.) |
David Pichler | 3:6, 6:7(5) |
Petr Michnev (So 28. 4.) |
Juan Pablo Ficovich (5) | 2:6, 3:6 |
Dimitar Kuzmanov (3) (So 28. 4.) |
Evan Furness | 4:6, 3:6 |
Pavel Nejedlý (WC) (So 28. 4.) |
Zsombor Piros | 1:6, 6:4, 7:6(3) |
Vít Kopřiva (WC) (So 28. 4.) |
Robin Staněk (WC) | 3:6, 3:6 |
David Poljak (WC) (So 28. 4.) |
Patricio Heras (7) | 3:6, 3:6 |
Ivan Gakhov (4) (So 28. 4.) |
Jan Mertl | 5:7, 6:3, 7:6(3) |
Pietro Rondoni (So 28. 4.) |
Roberto Marcora | 4:6, 1:6 |
Jan Šátral (So 28. 4.) |
Mikael Ymer | 7:6(1), 6:2 |
Pavel Kotov (So 28. 4.) |
Elliot Benchetrit (8) | 1:6, 4:6 |
2. kolo | ||
---|---|---|
Pedro Martinez (1) (Ne 29. 4.) |
Bruno Santanna | 5:0 skreč |
Jurij Rodionov (Ne 29. 4.) |
Juan Ignacio Galarza (6) | 4:6, 6:3, 7:6(2) |
Mathias Bourgue (2) (Ne 29. 4.) |
Marko Tepavac | 6:2, 6:3 |
David Pichler (Ne 29. 4.) |
Juan Pablo Ficovich (5) | 1:6, 6:7(1) |
Evan Furness (Ne 29. 4.) |
Pavel Nejedlý (WC) | 6:1, 6:4 |
Robin Staněk (WC) (Ne 29. 4.) |
Patricio Heras (7) | 2:6, 4:6 |
Ivan Gakhov (4) (Ne 29. 4.) |
Roberto Marcora | 1:6, 4:6 |
Jan Šátral (Ne 29. 4.) |
Elliot Benchetrit (8) | 2:6, 3:6 |
3. kolo | ||
---|---|---|
Pedro Martinez (1) (Po 30. 4.) |
Jurij Rodionov | 3:6, 6:4, 6:1 |
Mathias Bourgue (2) (Po 30. 4.) |
Juan Pablo Ficovich (5) | 6:3, 6:4 |
Evan Furness (Po 30. 4.) |
Patricio Heras (7) | 7:6(6), 6:4 |
Roberto Marcora (Po 30. 4.) |
Elliot Benchetrit (8) | 4:6, 4:6 |
Napsat komentář