V Ostravě triumfoval Íňigo Cervantes

Ostrava – Na 12. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2015 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Íňigo Cervantes ze Španělska, když ve finále ve dvou setech […]

Ostrava – Na 12. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2015 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval nenasazený Íňigo Cervantes ze Španělska, když ve finále ve dvou setech porazil rovněž nenasazeného Adama Pavláska z Česka 7:6(5) a 6:4.

Cesta španělského tenisty do finále vedla v prvním kole přes na divokou kartu startujícího domácího Dominika Kellovského (CZE), ve druhém kole přes turnajovou dvojku Jamese Warda (GBR), ve čtvrtfinále přes Andreje Martina (SVK) a v semifinále přes krajana Rubéna Ramíreze Hidalga (ESP).

Ve čtyřhře triumfovala slovensko-chilská dvojice Andrej Martin (SVK) a Hans Podlipnik-Castillo (CHI) jako nasazené trojky. Finálovou dvojici tvořili Roman Jebavý (CZE) a Jan Šátral (CZE) jako nasazené čtyřky.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 9 českých tenistů – Patrik Rikl, David Poljak, Dominik Kellovský, Dušan Lojda, Zdeněk Kolář, Jaroslav Pospíšil, Adam Pavlásek, Marek Michalička a Jan Mertl.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.