V Ostravě triumfoval Evan Furness

Ostrava – Na 19. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ostra Group Open 2022 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval kvalifikant Evan Furness z Francie, když ve finále otočil zápas […]

Ostrava – Na 19. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Ostra Group Open 2022 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval kvalifikant Evan Furness z Francie, když ve finále otočil zápas a ve třech setech porazil nenasazeného Ryana Penistona z Velké Británie 4:6, 7:6(6) a 6:1.

Cesta francouzského tenisty do finále ostravského challengeru vedla nejprve v prvním kole kvalifikace přes Martina Krumicha (CZE) a ve druhém kole kvalifikace přes Sema Verbeeka (NED). Následně v prvním kole přes nenasazeného Lukáše Lacka (SVK), ve druhém kole přes turnajovou trojku Chun-hsina Tsenga (TPE), ve čtvrtfinále přes turnajovou pětku Zdeněka Koláře (CZE) a v semifinále přes dalšího nenasazeného Constanta Lestienna (FRA), který v Ostravě triumfoval v roce 2016.

Ve čtyřhře triumfovala rakouská dvojice Alexander Erler (AUT) a Lucas Miedler (AUT) jako nasazené jedničky. Finálovou americko-nizozemskou dvojici tvořili Hunter Reese (USA) a Sem Verbeek (NED) jako turnajové dvojky.

Loňský vítěz Benjamin Bonzi z Francie letos nestartoval.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 6 českých tenistů – Dalibor Svrčina, Jakub Menšík, Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář, Lukáš Rosol a Pavel Nejedlý.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.