V Ostravě triumfoval Andrej Kuzněcov

Ostrava – Na 11. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2014 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval osmý nasazený Andrej Kuzněcov z Ruska, když ve finále ve třech […]

Ostrava – Na 11. ročníku mezinárodního tenisového turnaje mužů Prosperita Open 2014 zařazeného do kalendáře ATP Challenger Tour triumfoval osmý nasazený Andrej Kuzněcov z Ruska, když ve finále ve třech setech porazil nenasazeného Miloslava Mečíře ze Slovenska 2:6, 6:3 a 6:0.

Cesta ruského tenisty do finále ostravského challengeru vedla v prvním kole přes kvalifikanta Marka Michaličku (CZE), ve druhém kole přes nenasazeného Jana Mertla (CZE), ve čtvrtfinále přes na divokou kartu startující turnajovou jedničku Radka Štěpánka (CZE) a v semifinále přes turnajovou čtyřku Blaže Rolu (SLO).

A Rus Andrej Kuzněcov triumfoval i ve čtyřhře, kde spolu se Španělem Adriánem Menéndezem-Maceirasem jako nenasazeni porazili dvojici Italů Alessandro Motti a Matteo Viola jako rovněž nenasazeni 4:6, 6:3 a 10:8 v supertiebreaku.

Do hlavní části turnaje zasáhlo 9 českých tenistů – Radek Štěpánek, Jan Mertl, Marek Michalička, Jan Hájek, Adam Pavlásek, Jaroslav Pospíšil, Jakub Lustyk, Jan Minář a Jan Hernych.

Hrálo se na otevřených antukových dvorcích SC Ostrava v Komenského sadech.