Jak se v zimě zbavit plísně

Ostrava – Plíseň na stěnách okolo oken a radiátorů vzniká v zimě kvůli vyšší vlhkosti vzduchu v místnosti. Zvýšenou vlhkost způsobuje střet studeného vzduchu z venku s teplým vzduchem v […]

Ostrava – Plíseň na stěnách okolo oken a radiátorů vzniká v zimě kvůli vyšší vlhkosti vzduchu v místnosti. Zvýšenou vlhkost způsobuje střet studeného vzduchu z venku s teplým vzduchem v místnosti. Optimální vlhkost vzduchu v místnosti je v zimě 45 až 60 %. Vlhkost vzduchu v místnosti se měří vlhkoměrem a snižuje odvlhčovačem.

Digitální meteostanice se zabudovaným vlhkoměrem prodává Alza od 235 Kč a odvlhčovače od 61 Kč. Doručení kurýrem až ke dveřím nebo do AlzaBoxu a platba v hotovosti i kartou.

Prevence proti vzniku plísně je ráno a večer na 10 minut vyvětrat. Větrat častěji nebo déle nemá smysl. Průběžně otírat vlhká okna suchou hadrou. Pomoct snížit vlhkost v místnosti mohou i pokojové rostliny.

Plíseň při růstu produkuje těkavé látky, které poškozují sliznici, dráždí oči, nos a krk, způsobují bolesti hlavy a podráždění pokožky.

Plíseň lze rychle zlikvidovat Savem proti plísním. Koupit se dá ve formě spreje a ve formě pěny.