Baník stále vede ligu

Ostrava – Druhá nejvyšší fotbalová liga v Česku se nám rozjela na plné obrátky a už tu máme před sebou desáté kolo vzájemných utkání. A po devíti odehraných zápasech se na prozatímním čele stále drží náš ostravský fotbalový klub. Baníku se doposud podařilo urvat jednadvacet bodů za šest výher a tři prohry a s jednadvaceti body urputně stráží vrchol tabulky před Olomoucí, která je jen o skóre druhá.

Po nepříjemném incidentu během derby Baníku se Slezským FC Opava, kdy v 17. minutě utkání vtrhla na hřiště rozjitřená kopa polských fanoušků Baníku, si musel severomoravský celek odpykat jeden zápas zcela bez fanouškovské podpory a k tomu zaplatit pokutu ve výši padesáti tisíc korun. Ani opavský klub však nezůstal bez úhony, sankce dvaceti tisíc se nevyhnula ani jemu. Nepříjemný tichý zápas bez diváků si Baník odtrpěl právě v rámci minulého kola, kdy jej čekala zkouška proti kvalitním Českým Budějovicím. Víkendovou prověrku však Ostravané zvládli a na prázdném domácím stadionu nakonec udrželi výhru 3:2. Ovšem nic lehkého to nebylo.

I když Baník již v 16. minutě skóroval, po první půli odcházel do kabin s remízou 1:1 poté, co na Urgelovu trefu zareagoval Budějovický Benát. Ve druhé části zápasu si domácí vytvořili dvougólový náskok po trefách Mondeka a Suse a vedli 3:1, nicméně v poslední desetiminutovce ještě dokázal zápas zdramatizovat Táborský, který snížil na 3:2, avšak na vítězných třech bodech pro Baník se už nic do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnilo. Online sázení a tipy stratégů nejen na internetových stránkách http://extra.bet365.com/news/cs tak správně odhalily vítěze napínavého klání.

V rámci desátého kola odcestuje Baník na půdu celku Mas Táborsko, které se doposud pohybuje ve druhé polovině tabulky a střet s dosavadním lídrem tabulky bude pro ně jistě velice náročný. My budeme doufat, že se další vystoupení našim ostravským fotbalistům vydaří a opět si na své konto připíší sympatické tři bodíky a prodlouží si tak sérii bez porážky. Její hořkou pachuť doposud Baník v podzimní fázi sezóny nemusel okusit, tak snad se jí ještě dlouho nedočká.

Jako svěřenci trenéra Vlastimila Petržely, tak i fotbalový klub z Hané doposud nemusel řešit patálie s prohraným zápasem. Na Sigmu Olomouc totiž byli taktéž všichni soupeři doposud krátcí. Statečně tak Hanáci drží druhé místo a se stejným počtem bodů, vyhraných zápasů i remíz dýchá Baníku na záda jen díky horšímu skóre. Vše se ale může změnit právě v průběhu příštího víkendu, kdy Sigma narazí na další severský tým, tentokráte z Vítkovic. Vítkovičákům se však bohužel v posledních zápasech vůbec nedařilo. Z posledních pěti střetů nenašli recept na soupeře ani jedinkrát, což je nejhorší statistika ze všech mužstev Fotbalové národní ligy. S nevysokým počtem šesti bodů tak Vítkovice okupují poslední nesestupovou – čtrnáctou příčku před Pardubicemi s též šesti body a beznadějně posledním Prostějovem s pouhými dvěma body.

Není však všem dnům konec. Před námi je ještě dlouhá šňůra série duelů, která jistě pořadím v tabulce masivně zamává. Ke kvalitnímu výsledku mají kromě Baníku a Olomouce vyšlápnuto i dříve zmíněné České Budějovice. Ty s jedním odehraným utkáním navíc a dvěma prohrami na kontě drží s dvaceti body příjemné třetí místo. O dva bodíky méně pak má mužstvo z Opavy. Máme se rozhodně na co těšit.